Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace 


TOPlist

Reagoval na dopis prezidenta republiky

Vážený pane Lupoměský,

Pan prezident mne pověřil, abych odpověděl na Váš dopis. Již druhý rok mám technickou realizaci novoročního projevu prezidenta republiky na starosti.
Každoročně se společně s pracovníky České televize snažíme, aby projev byl vysílán i ve znakové řeči. Z toho důvodu dostává příslušné pracoviště České televize projev pana prezidenta pod informačním embargem předem, aby mohla připravit jeho vysílání ve znakové řeči či se skrytými titulky.
Věřte nám, že pro zajištění novoročního projevu i ve znakové řeči děláme skutečně maximum. Víme, jak je důležité, aby všichni lidé měli stejnou možnost projev prezidenta republiky znát. To je ale maximum, které můžeme jako instituce státní správy udělat. Není v našich možnostech nařídit televizím vysílání novoročního projevu se skrytými titulky.
Děkuji Vám ale za připomínku a v příštím roce bude Kancelář prezidenta republiky s televizemi o této možnosti rozhodně jednat.
Děkujeme za Váš dopis.

S pozdravem

Martin Erva
Kancelář prezidenta republiky